Zimą 1684 roku przedsiębiorstwo De Dietrich założył Jean Dietrich. Od początku firma związana jest ze Sztrasburgiem, jednym z ważniejszych miast wschodniej Francji o długiej i bogatej historii. Na północ od miasta, w miejscowości Reichshoffen, powstała niewielka odlewnia żeliwa - zalążek wielkiej obecnie grupy firm.

De Dietrich Thermique jest jednym z głównych udziałowców europejskiego rynku urządzeń grzewczych z filiami w Niemczech, Belgii, Austrii i w Polsce. Jest też udziałowcem firmy Oertli - producenta olejowych i gazowych palników wentylatorowych, jak również CICE - francuskiego potentata w produkcji elektrycznych podgrzewaczy wody.

Przez ostatnich pięć lat sprzedaż firmy dynamicznie wzrastała wraz z rozszerzaniem się rynków zbytu we Francji i poza jej granicami.

Po wycofaniu z giełdy w 2001 roku, firma przez pewien czas pozostawała pod kontrolą inwestorów. Od grudnia 2004 znowu jest przedsiębiorstwem w 100% należącym do rodziny De Dietrich. Dzisiaj grupa De Dietrich eksportuje produkty do ponad 60 krajów Europy, Ameryki, Azji, Afryki, a nawet do Australii.

Więcej informacji na stronach firmy DeDietrich.

zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.